Kısa Film Ekibi Datça Belediyesinde

kısa film ekbinin datça belediyesi ziyareti

” Get Your Own Picture” ” Kafandakini çek” sologanıyla 10-23 ekim tarihleri arasında Türk ve Alman gençlerininin katılımıyla ilçemizde gerçekleştirilecek olan  Kısa Film Etkinliğinin Proje Sorumlusu Levent Arslan, Babelsbeg Film Üniversitesinde Prof. Helke Misselwitz, Ressam Su Yücel Kısa Film Ekibi Adına Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan’ı makamında ziyaret edip, ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.. Ziyareti, basın mensupları, kısa film ekibinden kameraman ve fotoğrafçı arkadaşlar  ve Datça Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Osman Akın görüntülediler.

kısa film ekibi ve datça belediyesi temsilcileri

Kısa Film Ekibininin Şener Tokcan’ı ziyaretinde Datça Belediyesi Meclis Üyeleri İnci Bilgin, Hayriye Balkan, Bülent Sancaktar, Can Canbey, Datça Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Başaran Caner, Basın Yayın Sorumlusu Osman Akın oradaydılar.

levent arslan datça belediyesinde

Kısa Film Etkinliğinin Proje Sorumlusu Levent Arslan çalışmaları ile ilgili bilgi verdi ve Datça Belediyesine verdikleri destekten dolayı ekip olarak teşekkür etti. ‘‘KAFANDAKİNİ ÇEK – Get Your Own Picture‘‘ başlığıyla Datça’da gerçekleştirilecek olan  sinema atölyesinde Türk ve Alman Gençler hep birlikte kendi senaryolarını yazıp,  teması ” Avrupalı olmak ” olan filmlerini profesyonel sinemacılar desteğinde çekecekler ve hazırlanan kısa filmler festivalin son gününde izleyiciyle buluşacak.. Bu etkinlikte çekilecek filmlerin süresi en fazla 5 dakika ile sınırlı olacak.
Gençler film atölyesi süresince birlikte çalışıp, birlikte öğrenip, birlikte üreteterek birbirlerinin kültürlerini tanıma fırsatı bulup, kaynaşacaklar, etkinliğe Datçalı gençler de katılıyor. Usta yönetmenler eşliğinde, Datça sokaklarında çekecekleri filmleri yine birlikte kurgulayacaklar.

film ekibinin datça belediye başkanı şener tokcanı ziyareti

Datça Belediye Başkanı şener Tokcan Prof.Helke Misselwitz ile basına poz verirken.

Kısa Film Etkinliğine katılanlar arasında , Master ve doktora öğrencilerinin yanı sıra doçent ve profesör akademisyenler, üniversitelerin sinema ve sosyal bilimlerle ilgili bölümlerinden öğrenciler yer alıyor. Atölye çalışmaları boyunca Datça Yarımada‘sının çeşitli bölgelerinde çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler  eş zamanlı olarak yürütülecek.

Son on yıldır “Kültür ve Sanat İnsiyatifi Detmold” tarafından hem Avrupa hem de Türkiye’de organize edilen ‘Kafandakini Çek‘ Avrupa Birliği Gençlik Buluşması 30. kez gerçekleşecek.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir