Kısa Film Atölyesinden Haberler

yönetmen levent arslan

LEVENT ARSLAN İLE SOHBET
Kısa Film Etkinliği Proje Sorumlusu, Datça Uluslararası Kısa Film Festivali’ni gerçekleştiren insan, Detmold Kısa Film Festivali Yönetmeni, Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Levent Arslan ile, Clup Datça Tatil Köyü’nde konuştuk.
Levent Arslan:
“Almanya ve Türkiye’den gelen genç sinemacılarla 13 gün boyunca kısa film çekimleri gerçekleştiriyoruz. Datça Uluslararası Kısa Film Festivali yılda bir kez yapılacak olan bir etkinlik, bu etkinliği 15-27-Nisan-2014 günleri arasında ilk defa gerçekleştirmiştik. 10-23-Ekim-2014 tarihleri arasında yaptığımız etkinlik kısa film atölyesi etkinliği. Alman ve Türk üniversitelerinden öğrenciler, profesyonel sinemacılar, doçentler, profesörler, akademisyenler etkinliğimizde yer alıyor. Babelsberg Film Üniversitesi’nden Prof. Helke Misselwitz ve dört doçent arkadaşı aramıza katıldı. Türkiye’den Mimar Sinan Üniversitesi’nden, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden, 9-Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümünden katılan öğrenci ve akademisyenler var. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz ve öğrencileri aramızda..Su Yücel aramızda…Bugün Alfred Schadt’ın Datça’da ki yaşamı ile ilgili çekim vardı..”

kisa-film-atolyesi-2

Kısa Film Etkinliğini, kendi özel birikimlerim, Kültür ve Sanat İnsiyatifi Detmold desteği ile gerçekleştiriyorum.
Datça Belediyesi, Kültür Merkezi’nin kapılarını bize açtı. Etkinliğin sonunda kısa filmlerimizi Datça halkı, filmsevenler ile paylaşacağız ” dedi.

kisa-film-atolyesi-4

Levent Arslan, çok enerjik, her yana yetişmeye çalışıyor, herkes onun fikrini alıyor ve Levent Arslan’ın talimatları, yönlendirmeleri ile harekete geçiyorlar. ISFF Datça çatısı altında bulunan Türk-Alman gençlerinin farklı kültürleri tanıması ve birlikte uyum içerisinde çalışmasının sonucunda ürettikleri filmleri dünya çapında izleyiciler ile buluşacak.

kisa-film-atolyesi-5

ALFRED’İN HAYATI
Türk-Alman gençlik buluşması ve film atölyesi çalışmaları 10-Ekim-2014 gününden itibaren devam ediyor. 64 gencin (32 Türk- 32 Alman) ‘GET YOUR OWN PİCTURE’ ‘Kafandakini Çek’ film atölyesi buluşmasında DATÇA DIVING işletmecisi ALFRED SCHADT’ın Datça’da ki yaşamından kesitler çekiliyordu. Alfred Schadt ve Güler Soysal bu çekimler çerçevesinde Clup Datça Tatil Köyü’ndeydi.

kisa-film-atolyesi-6

Alfred Schadt:
‘”Alfred’in Hayatı’ diye, Datça’da ki yaşamım kısa film olarak çekiliyor. Datça Dıvıng işletiyoruz. 17 yıldır Datça’da, Datça Dalış Okulu’nu işletiyoruz. Kısa film çekimini, 9. Eylül Üniversitesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz’ın öğrencisi olarak bu projeye katılan Başak Ulusoy çekiyor ” dedi.Katılımcıların 13 gün boyunca üretecekleri kısa filmler 22-Ekim-2014 akşamı Bülent Ecevit Kültür merkezinde gösterilecek.

kisa-film-atolyesi-7

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir