Kısa Film Atölyesinde Projeler Tamamlanıyor.

kısa film atölyesine katılanlar

ÜNLÜ SİNEMA ELEŞTİRMENİ KISA FİLM ETKİNLİĞİ’NDE
BABELSBERG- FİLM UNIVERSİTAT POTSDAM’da Prof.. Helke Misselwitz, ünlü yönetmenin öğrencileri olan gençlerle, Clup Datça Tatil Köyü’nde tanıştım.
Kondrad Wolf (Eng.), Pawel Kluth, Cristian Johannes Koch, Felix Harmuth, Roman Gielke, emma Graf, Lajos Wienkamp..
Bu ekibe daha sonra Gonca Bilge (Oyuncu), Ozan Emrah Çaycı (Lojistik), Murat Beran Erdoğan ve MertCan Temel (Kafandakini Çek Projesinin Belgeselini yapıyorlar) katıldı.
Türk-Alman gençlerden oluşan ekip, ünlü sinema eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan’ın GET YOUR OWN PİCTURE; KAFANDAKİNİ ÇEK KISA FİLM ATÖLYESİ ETKİNLİĞİ çerçevesinde çekeceği kısa film için hazırlandılar.
Cüneyt Cebenoyan ile konuştuk:
” Sinema eleştirmeniyim. Birgün gazetesi’nde yazıyorum. Açık Radyo’da radyo programı yapıyorum. Bir-iki filmde rol almışlığım var. Get Your Own Picture, kısa film atölyesi etkinliğinde, Datça’da film çekiyorum. Ekibimizde, Babelsberg Film Üniversitesi’nden gençler var.
Çektiğim kısa filmde ben ve Levent Arslan’da (DETMOLD Kısa Film Festivali yönetmeni ve Kültür Sanat Vakfı Başkanı. Kısa Film Etkinliği Sorumlusu) oynuyor.
Filmimim teması; suçluluk duygusu..Kıskançlık. Hataların sorumluluğunu taşıyamamak. İnsani duygular.
Bu etkinliğin gerçekleştirildiği Datça, cennetten bir köşe. Şehrin içinden denize girebilmek muhteşem bir şey. Havası, denizi, doğası temiz, tüketilmemiş bir yer “dedi.

kisa-film-haber-1
A’Jazz Bar, Cüneyt Cebenoyan’ın kısa filmini çekeceği mekandı. Film ekibini topladılar. A’Jazz Bar’da ön hazırlıkları tamamladılar. Liman civarında ki esnaf, kısa filmde figüran olarak yer aldı.
Kısa Film Atölyesi Etkinliği gösterimi, Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde 22-Ekim-2014 günü, saat: 19.30’ da gerçekleştirilecek.

kısa film etkinliğine katılan sanatçılar

KISA FİLMLERİNİN TEMASI: KÜLTÜREL ÇATIŞMA
Clup Datça Tatil Köyü’nde, bir grup genci kendi yazdıkları film senaryosunu Türkçe, İngilizce ve Almanca çalışırken gördük. OLİVER BEUKENBUSCH, CEYDA ÇAKMAK, JANİNE PATZOLD, ÖMER FARUK BEDİR, ATA BACANAKGİL, GÜLCE TEZER..Kısa filmlerinin teması; Kültürel çatışma üzerine, bir Türk, Alman gencin aşkı. Mekan: Clup Datça önünde ki iskele.
Türk öğrenciler, 9-Eylül-Üniversitesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz ile bu etkinliğe katılmışlar.
Ata Bacanakgil ve Ömer Faruk Bedie; 9-Eylül-Üniversitesi Görüntü, Kurgu ve Ses Yönetimi bölümünden. Gülce Tezer, kısa film metninin yazarı.
Ceyda Çakmak, Ankara Hukuk Fakültesi’nde okuyor.
Janine Patzold; cinematography, filmüniversitat, Kourad Wolf; Babelsberg’den kameraman.
Oliver Beukenbusch; Tachmische Üniversitat ılmenau media business..
Kısa Film Atölyesi etkinliği, gençlerin kültürel kaynaşmasını sanat boyutuna taşımış olup, amaçlarından birini gerçekleştirmişti.
Gençlerden Oliver: ” Datça’nın denizi çok temiz, sessiz,huzurlu bir yer. Datça’da çok rahatız ” dedi…

Haber ve Fotoğraflar: Esmeri Alev Ekebaş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Meltem Dereli dedi ki:

    Esmeri Alev Hanım, son derece başarılı bir yazı olmuş. Tebrikler. Ancak Bülent Ecevit Kültür Merkezi nerede onu da yazarsanız çok memnun olurum.
    Teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir