Film Atölyesi Gösterimleri

kisa-film-gosterimi

10 Ekim tarihinden bu yana ” Get Your Own Picture” ” Kafandakini Çek ” sloganıyla çalışmalarını sürdüren  film atölyesinin ilçemizde çekmiş olduğu filmlerin gösterimi 22 Ekim Çarşamba Günü Bülent Ecevit Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Saat 19.30 da başlayan etkinlikte merakla beklenen 20 film seyirciyle buluştu.

kisa-film-gosterimi-2

Babelsbeg Film Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Prof. Helke Misselwitz öğrencileriyle buraya gelmekten duyduğu mutluluğu belirtti ve kendisiyle iletişim kurarak buraya gelmesinde etkili olan Proje yönetmeni Levent Arslan’a teşekkür ederek konuşmasına başladı.. Prof. Helke Misselwitz ” Bu etkinliğe katılan 3 doçent, 27 Alman, 30 Türk öğrenciyle bu çalışmaları ortaya çıkardık, . ” Avrupalı Olmak ” nedir ben de tam olarak bilmiyorum, konuya değişik bakış açılarıyla bakabiliriz, öğrencilerimiz de bu konuyu kendi bakış açılarıyla kullandı, sonuçları ben de merak ediyorum.  Bizlere yardımcı olan herkese çok teşekkür etmek istiyorum, Datça’nın insanları, çocukları, kadınları, beyleri, otel çalışanları, Belediye başkanı, kapılarını açıp bizim bu çalışmaları yapmamıza imkan tanıdılar ” dedi.

kisa-film-gosterimi-3

Daha sonra bir konuşma yapan Levent Arslan Nisan ayındaki film çalışmalarının ardından kısa bir süre içinde tekrar burada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti, sizlerin motivasyonu ve desteği ile buradayız diyerek herkese teşekkür etti. Levent Arslan ” Get Your Own Picture ” projesi ile Ben kendi hayallerimi gerçekleştirdim, sizler de kendi hayallerinizi gerçekleştirmek için sonuna dek çaba içinde olun ” dedi ve ilk filmin startını verdi.

kisa-film-gosterimi-4

İzlediğim filmlerde Datça Yaşamından görüntüler vardı, bazıları kurguya dayalı  bazıları belgesel nitelikteydi. Değişik işlerde çalışanları, değişik mekanları, insanları ile filmlerde Datçamızı gördük. Sokaklar, Kahveler, parklar, Knidia çiftliği, Marina gibi birçok değişik yerde çekimler yapılmış. Bu bakımdan ben nisan ayındaki çekimlere göre çalışmaları kendime daha  yakın ve olumlu buldum. Gençler sokaklara, tarlalara, atölyelere dağılarak çalışmalarını yapmışlar. Ortaya çok hoş çalışmalar çıkmış, keyifle izlendi.

kisa-film-gosterimi-5 
Türk ve Alman gençlerin birlikte çalışması ile ortaya çıkan bu çalışmalar değişik kültürlerin tanınması, iki toplumun insanlarının kaynaşması açısından da olumlu oldu. Her film gösteriminin ardından onların birlikte yaşadıkları coşkuya tanık olduk.

kisa-film-gosterimi-6

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir