Datça’da 23 Nisan

Datça’da 23 Nisan etkinliklerle dolu dolu yaşandı. Datça Halkı, Saat 9.30 da başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlama ve gösterilerini izlemek için  anfi tiyatroya akın etti. Anfi tiyatroda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Öğrencilerimizin gösterilerini zevkle izledik. Saat 13.30 da Cumhuriyet Halk Partisi Datça teşkilatının önderliğinde sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı yürüyüş Cumhuriyet meydanında son buldu. Akşam 19.00 da Datça Ülkü Ocaklarının düzenlediği Mehter Alayı yürüyüşü anfi tiyatroda Türkiyem isimli konserle devam etti.

23-nisan-töreni-3

Sabah saatlerinde Şenkaya kavşağından başlayan öğrenci yürüyüşüne ilgi büyüktü, birçoğunu öğrenci velilerinin oluşturduğu kalabalık heyacanla öğrencileri izledi.

23-nisan-töreni-4

Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Datça’da  çocuklarımız oldukça mutluydu.

23-nisan-töreni-5

Çocuklar öğretmenleri ile yürürken cıvıl cıvıl kuşlar gibiydiler, bir zaman sonra yürüyüşe vatandaşlar da katıldı.

23-nisan-töreni-6

Öğrencileri izlemek için yol kenarlarına biriken Datçalıların arasından anfi tiyatroya yüründü.

23-nisan-töreni-7

Birçok veli heyacanla bu anları videoya çekti.

23-nisan-töreni-8

Çocuklar bir yerde mutluysa orada anneler babalar da mutludur.

23-nisan-töreni-9

Çok büyük bir kalabalık öğrencilerle birlikte anfi tiyatroya aktı, büyük bir coşku vardı.

23-nisan-töreni-10

Anfi tiyatrodaki kutlama programı Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ne emeği geçen ve ebediyete intikal etmiş Türk büyükleri anısına yapılan saygı duruşunun ardından söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Tüm kalabalığın birlikte istiklal marşımızı söylemesi hepimizi heyacanlandırdı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir